Archiv rubriky: Myslete jinak

Výjimečný produkt je z 80% α-Ω pneuservisu – část 5.

Alfa-Omegou pneuservisu k vyšší prosperitě je ovlivnit 80% zákazníků výjimečným produktem. Takový produkt nazýváme „moje domácí značka“.

Za výjimečný produkt ve vaší nabídce považujeme zboží, které nadchne a zaujme až 80% vašich zákazníků, nemá ho každý pneuservis a je srovnatelný s nejlepšími produkty na trhu. A to nejdůležitější – umožní vám vytvářet větší zisk na provoz vašeho servisu, protože cena není pokažená na internetu.

Moje domácí značka je produkt, který vidí vaší zákazníci, na fasádě, na plotě, na čepce, na stěně, na vlajce, na firmním voze, v letáčku na pultě atd.

Tady toto neskutečně zjednodušuje prodej, protože zákazník vnímá, že fandíte této značce a přirozeně očekává, že řeknete: „Tak dáme tu naši„.

Funguje to dokonale již řadu let. Musí být ale splněna všechna důležitá kritéria.

  1. Dokonalý produkt. Absolutně bezpečný. Slovo „bezpečný“ je nejdůležitější, za takový produkt můžete dát „hlavu na špalek“ a garantovat zákazníkovi, že si kupuje bezpečné pneumatiky. Za takový produkt nelze nabízet levnou značku vyrobenou „na cenu“ a je jedno jestli v Evropě nebo v Číně.
  2. Garance kvality. Zákazníci jsou přirozeně nedůvěřiví, chtějí „důkaz“. Jestliže máte v nabídce skvělý bezpečný produkt, zákazníci očekávají a potřebují ujistit, že je skutečně dostatečně kvalitní a bezpečný. My například používáme slogan: „Srovnatelná s nejlepšími„. Protože pneu jsou vyrobeny ve spolupráci se světovou jedničkou za použití nejnovějších technologií a každý produkt je certifikovaný a testovaný nezávislou zkušebnou TÜV.
  3. Životnost. Jak dlouho mi to vydrží? O životnost se pneuservisy moc nezajímají, doporučují svoje zaběhlé produkty, přestože mnohdy ví, že to zákazník rychle sjede. Jenomže to odporuje jednomu důležitému pravidlu prodeje: Napřed pomáhej, až pak prodávej. Jestliže zákazníkovi pomůžete doporučit značku, co vydrží o sezónu déle, získáváte věrného a spokojeného zákaníka, který je ochoten zaplati více, protože přesně ví, co si kupuje navíc.
  4. Optimální cena. Skoro každý zákazník řeší cenu. Nikdo nechce něco přeplácet! Optimální cena je zlatý střed, top kvalita za nižší cenu. Většina zákazníků nechce méně kvalitní zboží za nejnižší cenu. Rádi si trochu připlatí, když vědí, co získají navíc.
  5. Nadstandardní služby. Důležité prodejní a poprodejní služby neskutečně pomáhají při rozhodování během koupě. Záruka 10 let na motor u pračky dělá „zázraky“. Jakékoliv VIP služby ovlivňují ochotu zákazníků ke koupi. Má-li si zákazník vybrat ze dvou podobných produktů, vybere skoro většinou ten, kde získává služby navíc.
  6. Nulové riziko. V případě, kdy nadstandardní služby jsou nastaveny tak, aby zákazník něměl žádné riziko, že špatně koupil, je to přesně to, co se mu líbí. Nehrozí mu žádné další výdaje spojené s užívaním výrobku.
  7. Ochota pomáhat. Nadstandardní služby navíc, 5 let pomoci při průrazu a získání nové pneu „kus za kus“ je typickým příkladem pomoci zákazníkovi. Tuto službu nenabízejte jako součást podpory značky pneu, ale prodávejte ji jako vaši vlastní službu. Např.: “ Pane Nováku, v případě, že si neštasnou náhodou zničíte pneumatiku, přijeďte k nám, dostanete novou pneu a práci také nebudete platit, v tomto případě je zdarma“. To, že práci platí výrobce/dodavatel, mu už neříkejte. Další služba „6 letá záruka „se dá říci takto: „Bude li nějaký problém s pneumatikou, pomůžu vám a zajistím nápravu, máte prodlouženou záruku na výrobní vady na 6 let, tedy 4 roky nad rámec zákona“. Jiná služba „7 dní test“ se dá také velmi dobře “ prodat“ jako služba vašeho servisu zákazníkovi: “ V případě, že by jste běhme prvních 7 dnů nějaký problém s pneumatikami, můžete je vrátit a koupit si jiné.“

Poučení: Výjimečný produkt dokáže v pneuservisech dělat zázraky. To, co je důležité z pohledu prosperity pneuservisu, je vyšší ziskovost, rychlý a jednoduchý prodej a větší spokojenost zákazníků, kteří cítí vaši nadstandardní péči.

Výjimečný produkt. α-Ω pneuservisu – část 4.

Alfa-Omegou pneuservisu k vyšší prosperitě je mít v nabídce „Výjimečný produkt“.

Odpovězte si sami na otázku: „Co je podle mne pro pneuservis výjimečným produktem?

Víme, že 100 majitelů servisů znamená 100 různých názorů. Ale přesto, co si představujete pod výjimečným produktem?

1. Je to produkt, který mají všechny pneuservisy a prodává se sám? Nemusíte nic vysvětlovat a zákazník kupuje.

2. Nebo je to produkt, který je levný a zákazníci upřednostňují cenu?

3. A co takhle vítěz testu ADAC nebo značka do 5. místa?

4. Nebo stačí když se jedná o známého prémiového výrobce?

5. A nebo je důležité, aby byl vyrobený v Německu?

6. Nebo stačí, když má nejkratší brzdnou dráhu na mokru?

7. Nebo je to ten, kterého jste nejvíce naskladnili a nyní ho musíte „udat“?

8. Atd atd …

Jenže mít v nabídce vítěze ADAC testu, prodat kus za 2.500 Kč a mít na něm 100 Kč zisku, protože se všechny internetové obchody předbíhají v tom, kdo jej zákazníkovi prodá nejlevněji, není pro pneuservis žádná výhra.

Za výjimečný produkt ve vaší nabídce považujeme zboží, které nadchne vašeho zákazníka, nemá ho každý pneuservis a je srovnatelný s nejlepšími produkty na trhu. A to nejdůležitější – umožní vám vytvářet větší zisk na provoz vašeho servisu, protože cena není pokažená na internetu.

POZOR:  Mít výjimečný produkt v sortimentu ale pneuservisy nechtějí!

Jenom 4 ze 100 servisů dokáží do svého sortimentu zařadit takový skvělý produkt. Těch 96 servisů to nechce ani vyzkoušet. Proč? Protože jsme tak nastavení od přírody. Nemáme rádi neobvyklé, výjimečné věci. Máme rádi „klasiku“.

Ti 4 majitelé pneuservisů jsou od přírody ti inovátoři, vizionáři. Umějí se dívat „za roh“. Dokáží v příležitosti najít přidanou hodnotu. Koupí první zkušební kusy, vymyslí strategii, jak z novinky vytěžit maximum a rozjedou svůj byznys.

Ale není to tak špatné, jak to vypadá, protože mezi těmi zbylými 96 jsou majitelé servisů, kterým říkáme „ranní osvícenci“. Ti dokáží rychle rozpoznat, že nějakému servisu inovátorovi to nějak dobře funguje a začnou ho kopírovat. Těchto vnímavých servisů také není moc, jen okolo 12 servisů z těch zbylých 96 servisů.

A v tomto okamžiku potřebuje osvícený pneuservis svůj „chráněný trh„, aby se další servisy již nezapojily. Protože těch 84 dalších servisů by to těm „šikovnějším“ pokazilo, protože oni od přírody neumí pracovat s „výjimečnými produkty“.

Poučení: Výjimečný produkt nemůžou prodávat všichni. To, co je důležité z pohledu prosperity pneuservisu je, aby byl výjimečný pro zákazníky i pneuservis. V příštím příspěvku se takovému chráněnému produktu budeme věnovat podrobněji.

130% Spokojenost. α-Ω pneuservisu – část 3.

Alfa-Omegou pneuservisu k vyšší prosperitě je „Díky službám navíc zdarma s vysokou přidanou hodnotou mít větší ziskovost.“

Pneuservis to nic nestojí, vše platí dodavatel, zákazníci jsou nadšení – dostávají pneumatiky zdarma. Tak proč to pneuservisy nenabízejí?

Důvod, proč velká část pneuservisů nenabízí doprovodné VIP služby, je v jejich mizivé ochotě dělat změny. Často chybí inovativní a pokrokové myšlení. Jinými slovy jsou stále více „servisáky“ než „podnikateli“.

Zákazníci každou sezonu přijedou, práce je dostatek, takže z pohledu servisu je „vše OK“. Není důvod přidávat další služby. Chybí touha svůj servis vylepšovat, posouvat na vyšší „level“. A když se jich zeptáme, proč to služby zdarma nenabízí, tak odpoví: „Zákazníci to nechtějí a já si nebudu komplikovat život.

Pravidlo č. 3:

Rovnice ziskovosti SERVISÁKA je: 1 základní produkt + 1 běžná práce = obvyklá provize

Rovnice ziskovosti PODNIKATELE je: 1 lepší produkt + 1 běžná práce + 1 VIP služby + 1 lepší péče + 1 nulové riziko kupujícího = vyšší provize + vyšší spokojenost zákazníka + ochota zákazníka zaplatit více, protože dostal více

Jestliže je docíleno 130% spokojenosti zákazníka, což je 100% které očekával + 30% spokojenosti za služby, které dostal zdarma, ale neočekával je, zákazník nevyžaduje nejnižší cenu za produkt včetně služeb.

Poučení: Inovativní pneuservisy využívají doplňkových služeb k tvorbě vyššího zisku. Nechtějí jít cestou nejlevnějšího pneuservisu, ale chtějí zákazníkovi dát služby a pomoc navíc. Tím, že zákazník vidí, že dostal něco(služby) navíc, je ochoten zaplatit vyšší cenu.

Lákavé služby. α-Ω pneuservisu – část 2.

Alfa-Omegou pneuservisu k vyšší prosperitě je „Přidávat služby navíc v době, kdy ještě ani necítíte potřebu měnit zaběhlý systém.

Představte si, že jste o 4 služby lepší, než vaší lokálními konkurenti.
Co se stane?

Přicházíte-li s novými dokonalejšími službami, ovlivňujete lokální trh a vnímání zákazníků ve svůj prospěch. Ukážeme vám to na konkrétním příkladu, jak to děláme my.

Najednou jste pro zákazníky lokálním lídrem a „fajnovým“ pneuservisem. Přitom vás to nestojí navíc žádné peníze, čas ani větší dřinu. Ostatní konkurenti kolem vás mají kvalitní zboží, dostatečné vybavení ale nic více.

Pravdidlo č.2:
Jsou to právě služby navíc zdarma, které získává zákazník jenom u vás.

Jak bude reagovat zákazník, když dostane na výběr v podobné ceně?

1. Kvalitní značku za férovou cenu
+ klasické servisní služby

nebo

2. Kvalitní značku za férovou cenu
+ vyrobenou v továrnách od světové jedničky a technologického lídra
+ s certifikátem kvality a bezpečnosti TUV
+ klasické servisní služby
+ zdarma novou pneumatiku KUS za KUS pří průrazu po dobu 5 let
+ zdarma práce při výměně průrazu (servis dostane práci zaplacenou výrobcem)
+ prodlouženou záruku na výrobní vady nad rámec zákona o 4 roky na 6 let
+ možnost pneumatiky vyzkoušet a vrátit po dobu 7 dní

Asi tušíte, co si zákazník vybere. Praxe dokazuje, že až 80 % zákazníku kupuje variantu 2. Proč? Má nulová rizika, za stejné peníze dostane více a cítí, že když bude v potížích, tak mu pneuservis pomůže.

Poučení: „Přicházet s novými službami navíc, cíleně ovlivňovat svůj lokální trh a vnímání zákazníků v době, kdy ještě ani necítíte potřebu měnit zaběhlý systém. Napřed pomáhej a pak prodávej nebo to má být naopak? Napřed prodávej a pak pomáhej? Hlavní je, že to u vás není jenom o prodeji, ale také nabízíte pomoc a poprodejní služby.“

Neprohrávám. α-Ω pneuservisu – část 1.

Zbytečně neprohrávejte. Pneumatiky nejsou šatičky z butiku.

Zákazník je sice ten, kdo rozhoduje o tom, jestli koupí zrovna u vás a kolik vás nechá vydělat. Jenomže, pneumatiky nejčastěji nenakupuje, protože chce (jako u šatiček z butiku), ale protože musí, aby mohl jezdit.

Zákazníky zjednodušeně dělíme do tří skupin na ty, kteří kupují:

1. SEXY doplněk na svoje auto

2. Kvalitní a bezpečný náhradní díl

3. Nutné zlo

S tou první skupinou „SEXY doplněk“ to mají pneuservisy těžké, tito zákazníci přesně vědí, co chtějí a moc se nenechají „posunout“ do jiné značky.

Poslední skupina „Nutné zlo“ je již pro prodej jednodušší, zákazníci hledají levný produkt a v rámci jejich očekávání levné varianty již pneuservisy dokáží doporučit produkt, který dává smysl oběma stranám obchodu.

Největší skupina zákazníků hledající „Kvalitní a bezpečný náhradní díl“ je pro pneuservis nejzajímavější, protože tito zákazníci přesně vědí, co chtějí … kvalitu, bezpečnost, spokojenost za rozumnou cenu. Přicházejí do pneuservisu s požadavkem koupě, ale nevědí dopředu, na jaké konkrétní ZNAČCE odjedou.

Pokusíme se vám „nastínit“, jak jednoduchý je prodej, když se dodrží pár základních pravidel prodeje. Podrobně je probereme v několika článcích na tomto blogu.  Pravidlo číslo 1 tedy zní:

1. Neprohrávejte

Neptejte se zákazníka, jakou značku chce, ale ptejte se co od pneumatik očekává a co by měly splňovat. Až pak doporučte tu svou oblíbenou variantu.

Každý pneuservis má svoje zaběhlé značky, které nejčastěji nabízí. V nabízeném sortimentu mějte jenom takové značky, které vám obchodně dávají smysl. Ostatní omezte na minimum.

Každý prodej je „souboj“ mezi zákazníkem a pneuservisem. Do prodeje musí přicházet pneuservis s „nabitými zbraněmi“. Kvalitní produkt, u kterého ví, že nejlepší cenu najde zákazník jenom u něho v pneuservise + doplňkové VIP služby.

Nabízet značky které jdou koupit levněji na internetu je předem prohraný souboj. I když se vám daří takové prodeje realizovat, zákazník z toho není vůbec nadšený.  A nebo z toho nejste nadšení vy.

Poučení: „Alfou i Omegou pneuservisu na cestě k prosperitě je mít v sortimentu lákavé produkty, na kterých tvoří potřebný zisk. Někteří výrobci již pochopili, co servisy potřebují a chrání některé značky pro pneuservisy. Protože vědí, že se jim to mnohonásobně vrátí. Značky pokažené na internetu jsou pro pneuservis nevhodné a nedávají smysl. Vyhledávejte proto značky chráněné pro pneuservisy a začněte vyhrávat.“

Taky Vám Vaše práce dává smysl ?

Minulý týden jsme byli na schůzce u zákazníka, který s námi začal spolupracovat před rokem. Když jsem se jej zeptal, jak se tedy po dvou sezonách dívá  na své rozhodnutí začít se aktivně věnovat naší značce, odpověděl nám takto:

Po dlouhé době nás zase baví chodit do práce, protože nám to celé dává smysl. Máme z toho radost.“

Byla to upřimná a emotivní odpověď. Velmi nás takovou odpovědí potěšil, protože to je přesně důvod, proč to děláme my. Protože práce dává smysl.

Neřekl důvody jako „kvalitní produkt„, „vydělávám„, „značka chráněná pro pneuservis“ apod. To vše je taky pravda a často slyšíme právě tyto „věcné“ odpovědi. Ale nad tím vším je podle nás vždy to, jestli to co dělám, dává smysl.

Přejeme Vám, aby Vám Vaše práce taky dávala smysl. A zdravíme do Vamberka pana Bartoše. Díky !

Tlačítko „RESET“

Příklad od nás z Ostravska. Máme tu v zimě inverze a smog. Nejen děti jsou nemocné a berou zbytečně antibiotika. Každý rok se to opakuje. V zimě je člověk přesvědčený, že musí odtud. Pak přijde jaro, léto a část podzimu a je zase všechno v pořádku. Když nebudu brát v úvahu, že 250 dní v roce jsou překročeny limity prachu.

Přestavte si, že jste našli a zmáčkli tlačítko RESET a přestěhovali se. Už sedíte v zimě před domkem na kopci ve výšce 600 m n.m. Svítí sluníčko a pofukuje studený vítr. Kolem sebe nádherný bílý sníh a čistý vzduch.

Koukáte dolů z kopce a vidíte v dálce Ostravu ponořenou v šedohnědé inverzi. A vnímáte jak ostatní žijí v tom nepořádku a co musí dýchat. A ani neví, že vy tu máte sluníčko a čistý vítr, protože jste v jiné vrstvě.

Co by se stalo, kdyby váš kamarád z Ostravy vás navštívil a vy by jste mu ukázali vaši židli a nechali ho zakusit to sluníčko a čistý vzduch a pohled na Ostravu pod inverzí .

Pochopil by a začal také hledat svoje tlačítko RESET? A stal se vašim sousedem.

Nebo by argumentoval, že na jaře, v létě a na podzim to takové špatné není. Ono se totiž v tom smogu a inverzi dá žít. A  není to tak špatné je to takové nutné zlo.

Ten příklad s inverzí a smogem jsem se snažil vysvětlit tlačítko RESET, ale tlačítko RESET je myšlenka jednoho šikovného majitele pneuservisu z naší sítě. Když jsme spolu seděli na obědě vysvětloval nám svoje myšlenkové pochody na otázku proč s nám dělá a spolupracuje. Říkal, že bylo pro něho nejtěžší si uvědomit, že musí začít hledat svoje TLAČÍTKO RESET. A v okamžiku, kdy jej našel, restartovat svojí firmu. Řekl, že každý pneuservis ho má jinde a dokud ho nenajde a nezmáčkne, nic se u nich nezmění.

Jiný majitel velkého pneuservisu z naší sítě a současně zapojený v síti velkého výrobce(nebudu ho jmenovat) specifikoval svůje tlačítko reset takto: Moje tlačítko Reset bylo, když jsem si sám sobě během jedné sezony dokázal, že ty premiové značky nepotřebuji a umím prodávat to co chci já na čem prosperuji lépe.

Závěr: S odstupem času vnímám, že život Ostraváka a pneuservisu bez tlačítka reset je podobný. Život v horších podmínkách, spolu s mnoha ostatními, kteří zažívají podobné problémy. Pro které není řešení na blízku a sluníčko přes tu špínu nevidí. Ale takový život je omezený do okamžiku, kdy si člověk uvědomí jeden fakt, že to může změnit. Ovlivnit a začít hledat tlačítko RESET. Restartovat firmu a začít dělat věci jinak nebo přestěhovat se o 50 km a začít jinde. Nesmířit se s tím, že to tak má být.

Proti eshopům funguje Vyjímečnost

Privátní značky jsou pro pneuservisy řešením dnešní globální doby.  V době internetových nabídek eshopů a vysokého počtu pneuservisů.

Privátní značky využívají firmy ve všech odvětvích ekonomiky. Velké firmy jako Kaufland, Albert, Interspar, Lidl, OBI,  a další zavedly do svého sortimentu vlastní produkty pod svými značkami.

Proč to dělají?  Pomáhá jim to prodávat více zboží a více vydělávají. Omezují v daném sortimentu cizí zboží a preferují svoje produkty. Mají jednodušší skladování  a zvyšuje se jim obrátkovost. Pak mají pořád čerstvé zboží.

Co jim to umožňuje?  Využívají toho, že kupující v posledních letech změnili nákupní zvyklosti. Podle průzkumu z minulého roku už jenom každý 10 muž a dokonce až každá 18 žena kupuje podle značky. Většina kupujících klade důraz na nejvyšší kvalitu, ale za co nejnižší cenu. A toto pro ně splňují privátní produkty. Globální firmy nechají vyrobit svůj vlastní produkt u nejlepších značkových výrobců ale pod svojí značkou a prodávají je za ceny nižší.

Hlavní výhoda:  Jejich zboží se stává cenově neporovnatelným s jinými konkurenčními produkty. Jejich zákazníci nemají možnost porovnat, jestli v jiném obchodě to není nejlepší. Když jim Kaufland nudle chutnají, jdou si příště koupit ty samé. Jak jednoduché. A pro toho desátého muže a osmnáctou ženu mají v sortimentu i značkové produkt.

Nevýhody: Žádné

Proč tomu tak je? Je to přirozený vývoj. Bylo období, kdy obchody mezi sebou válčily cenou. Pak to došlo až tak daleko, že výrobek byl vyráběný „na cenu“ a byl nekvalitní. Zjistili, že si kazí pověst a zavedli privátní produkty. Privátní produkt je pro koncového zákazníka garancí, že zboží nebude nekvalitní a cena bude přijatelná.

Privátní značky v pneuservisech

Velké nadnárodní sítě pneuservisů již mají svoje privátní značky. Ne vždy se jim podaří danou značku ochránit pro svoje pneuservisy. Ta ochrana musí vycházet od výrobce, který musí nastavit tvrdá  pravidla. Nevýhodou spolupráce s těmito velkými nadnárodními sítěmi je částečná ztráta svobody podnikání.

Pro pneuservisy nezapojené v těchto nadnárodních sítích jsme jednoduchým řešením. Vytvořili jsme pro pneuservisy zázemí privátní značky vyrobené u jedničky na světě ve společné továrně. S ochranou značky před internetovými nabídkami a s garancí nejnižší nákupní ceny pro uzavřenou skupinu pneuservisů.

Pro koho je to určené?  Pro šikovné pneuservisy, kteří přijmou privátní značku za vlastní. Kteří chtějí mít ve svém sortimentu cenově zajímavý a nepokažený produkt. Pro ty kteří chtějí budovat vztahy se svými zákazníky a být pro ně zajímavý.

Pro koho se to nehodí? Pro pneuservisy – dodejce, kteří neumějí prodávat a pomáhat zákazníkům. Kteří prodají jenom to co zákazník chce. A necítí potřebu se to naučit.

Kdo se NEBUDE prodejcem privátní značky?  Pneuservis, v jehož blízkém okolí je již jiný pneuservis zástupcem dané privátní značky.

Vytvořili jsme tento blog, abychom mohli pomáhat těm šikovnějším. Učit je novým prodejným technikám, pomoci jim proškolit celý prodejní tým. Aby se jim lépe a jednodušeji prodávalo. Chceme Vám předávat zkušenosti od těch, kteří již profitují z privátních značek ve svých pneuservisech. Inspirovat Vás ke změnám vedoucím k Vaší výjimečnosti.

Vítězné myšlení v pneuservise

Jsou pneuservisy, které fungují ze dne na den, jedou v zaběhlých kolejích. A postupně stagnují. Jejich výsledky jsou pod jejich očekávání (říkejme jim normální ). Ale také jsou pneuservisy, které prosperují a prodají stovky až tisíce pneumatik za rok (říkejme jim šikovní ).

V čem jsou rozdíly mezi normálním a šikovným? Majitelé mají odlišné myšlení.

Normální: Bez strategie rozvoje, fungují pořád stejně, nemají velké očekávaní, dělají a prodávají to co ostatní, oddaně se přizpůsobují podmínkám trhu. Když přijede zákazník do takového servisu, vidí, že je to tu pořád stejné. Prodávají to, co zákazníci obvykle chtějí. Fungují na principu jednoduchosti bez práce navíc, cestou nejmenšího odporu. Ale moc toho nevydělají.

Šikovní: Mají vítězné myšlení. Bojovníci, kteří věří, že to zvládnou. Vědí přesně co chtějí. Věří, že jsou jejich plány uskutečnitelné. Nemají problém dělat změny vedoucí k cíli. Když cítí, že stagnují, najdou hned svoje tlačítko „reset“. Vyžadují od sebe a od svých zaměstnanců, aby novinky zaváděli a používali v praxi. Zákazníci je vnímají jako inovativní, dynamické a šikovnější. Rádi se tam vracejí. Neprodávají to, co zákazníci by obvykle kupovali v jiných pneuservisech. Mají svůj prodej pod vlastní kontrolou. Prodávají ve velkém množství a to, co chtějí prodávat oni. O čem se přesvědčili, že je výborné, kvalitní a mají na tom potřebnou marži. Což jim umožňuje koupit danou značku dopředu a výhodně před sezonou v nejčastěji prodávaných rozměrech. Umí prodat osmi z deseti zákazníkům to, co potřebují a na čem vydělají.  Plní roli, kterou koncový zákazník od pneuservisu očekává:
1. Profesionalita
2. Pomoc a ochota poradit
3. Doporučit a vzít zodpovědnost doporučení na sebe
4. Mít pneumatiky skladem
5. Skvělý kupní zážitek

Závěr: To, co je neuvěřitelné je, že rozdíl mezi normálním a šikovným je „pouze“ ve způsobu uvažování. Když navštívím nějaký pneuservis, pokládám si otázku. Je to ten šikovný, co přemýšlí jako vítěz nebo je to ten normální. Znám šikovné a přitom mají jenom jedno stání. Není to ani o penězích, velkosti ani o umístění pneuservisu, ale jen o vítězném myšlení. Oni totiž ti šikovní nechtějí být normální.

Vaše konkurence nespí

Vaše konkurence nikdy nespí. SVĚT NEPOČKÁ. Je chybné se domnívat, že se dá podnikat beze změn. Každá podnikatelská oblast prochází neustálými změnami a vývojem. I ta naše.

Každá firma potřebuje svého LÍDRA i MANAŽERA

Manažer je osoba snažící se zavést pravidla, pořádek a organizaci práce ve Vaší firmě.

Lídr je osoba, která funguje na opačném principu. Lídři jsou inovátoři, žijí v budoucnosti, neustále se snaží něco měnit k lepšímu, mají vize, plány a jdou za nimi. Oproti manažerovi se snaží všechno zaběhlé neustále měnit. Jsou to ti, kteří drží tempo změn.

Lídr bez manažera nemůže fungovat. Firma by zkrachovala, protože by pořád zdokonaloval a každodenní provoz by kolaboval. To samé platí o manažerovi, kterému by „ujel vlak“, protože svět by na něho nepočkal a jeho firma  by zastarala a také zkrachovala.

Nelze být oběma v jednom těle. To si odporuje.

Jestliže jste dneska více manažerem a chybí Vám inovace, tah na branku a nadčasovost, pak JSME TU PRO VÁS, protože to je přesně to, co děláme. Připravili jsme pro vás On-line kurz šikovného prodejce. Návody, videa, inspirativní ukázky a příběhy.

Jestliže jste dneska více Lídrem snažte se méně nepodílet na každodenním vedení firmy a najděte si šikovného „provozního“. On bude řešit aktuální problémy a Vy řešíte nadčasové úkoly.

Ukážu Vám to na příkladu filmového studia WALT DISNEY. Dneska nikdo z lidí neví, že Walt podnikal se svým bratrem Royem. Roy byl starší a odedřel tu každodenní práci za svého bratra Walta. Walt byl snílek a inovátor. Dohromady vybudovali obrovskou společnost. Walt na první pokus zbankrotoval. Na druhý pokus se svým bratrem se jim to povedlo.

Závěr: Vaše konkurence nespí a záleží jenom na tom, kdo má šikovnějšího lídra. Protože jenom lídři mění svět, oni jsou ti nositelé pokroku.

Jde „narovnat“ branži? Praxe ukazuje, že se mění.

Byli jsme přesvědčeni, že dva kluci nemůžou změnit v branži pneumatik v ČR. Řekli jsme si tedy, že to budeme dělat po svém. Podporovat pneuservisy, chránit jim nejbližší lokální území, chránit naši značku pro prodej v pneuservisech. Vytvářet takové podmínky, aby to pneuservisy dělaly s radostí a byly motivované.  Aby v tom majitel pneuservisu viděl svou budoucnost a smysl podnikání.

Mýlili jsme se, že dva kluci nemůžou změnit branži. Praxe ukazuje, že se branže mění k lepšímu. Tou hybnou silou všech změn však jsou někteří majitelé Autorizovaných pneuservisů LASSA. Ukazují a vysvětlují ostatním výrobcům, dovozcům
a velkoobchodníkům, že to jde. A funguje to na jednoduchých principech ochrany zboží pro pneuservis.

Když za nimi přijde nějaký dodavatel nabízet pneumatiky známých značek s pokaženými cenami, reagují asi takto.: Dokud na těch vašich pneumatikách nebudu mít „Já pneuservis“ nejlepší cenu na trhu, prostor na slušný  zisk oproti internetovým nabídkám, tak tu ani nejezděte.

Je dobře, že se situace pro pneuservisy mění k lepšímu. Čím nás bude takových více (pneuservisů a dodavatelů), tím rychleji se situace celé branže bude zlepšovat.

„Nejde to ?“

Všichni často z různých stran slýcháváme, že něco „nejde“. Jeden náš zákazník má na takové výmluvy krásnou reakci:   Neexistuje „to nejde„. Je buď „jde to těžce“ nebo „nechce se mi„. Nic jiného mezi tím není..  Myslím, že to vystihuje velice trefně.